INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

PiS
Aktualności Polska

Kaczyński może PRZEGRAĆ wybory! Jeśli dojdzie do TEGO, PiS straci WŁADZĘ

Według sondażu przeprowadzonego 22 kwietnia przez Estymator, PiS zajmuje pierwsze miejsce z 41,6 proc. poparcia, na drugim miejscu znajduje się Koalicja Europejska z 36,2 proc. Partia Biedronia ma 8,8 % poparcia. Jeśli wejdzie ona do Koalicji Europejskiej, partia Kaczyńskiego może stracić władzę w Polsce.

Jeśli  Wiosna Roberta Biedronia przyłączy się do Koalicji Europejskiej pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny może to spowodować, że PiS przegra jesienne wybory parlamentarne.

 

ZOBACZ TEŻ: [VIDEO] OGROMNA KATASTROFA!!! Płoną NAJWIĘKSZE MOKRADŁA W EUROPIE

 

Tymczasem Biedroń  mówi „nie”. Lider partii Wiosna zdecydowanie wykluczył możliwość wspólnego startu z Koalicją Europejską w wyborach parlamentarnych. Powiedział: „Wykluczam, na 100 procent. Jeżeli wystartowalibyśmy dzisiaj z Koalicją Europejską, oznacza to porzucenie naszych wartości”.

 

Wartości, o których mówi Biedroń to Program Wiosny  „Umowa Biedronia”.  Zawiera propozycje m.in. wprowadzenia związków partnerskich dla osób jednej płci oraz ustawowej równości małżeńskiej, zrównania płac dla kobiet i mężczyzn, opodatkowania duchownych i wycofania religii ze szkoły, przeznaczenia ponad 2% PKB na innowacje, odejście od gospodarki opartej na węglu do 2035 roku oraz wspieranie biznesu.

 

Źródło: Sputniknews

Fot. Facebook