Brytyjski aktor, którego z pewnością kojarzymy z roli Rubeusa Hagrida z serii o Harrym zmaga się z osteoporozą. Robbie Coltrane – bo to o nim właśnie mowa – cierpi na chorobę zwaną dyskretnym złodziejem kości.

 

68-letni aktor ma przejść w niedalekiej przyszłości operację kolana, która w znaczny sposób będzie mogła poprawić jego zdolność ruchową. Obecnie Robbie Coltrane, z powodu paraliżującego bólu, porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego.

 

Zobacz też: WYBITNA POLSKA AKTORKA NIE ŻYJE. Miała 85 lat

 

Robbie Coltrane, jest znanym brytyjskim aktorem i komikiem. Swoją karierę zaczął na przełomie lat 70-tych i  80-tych. Był nagradzany kilkukrotnie przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych za swoje role, między innymi za wcielenie się w Hagrida.  Dwukrotnie wystąpił w filmach z serii o Jamesie Bondzie („Świat to za mało” i „Goldeneye”).

 

 

Jak mówi sam aktor „Każdego dnia towarzyszy mi ból”.  Co to za choroba? Zwykle dotyka koło 60-tki i charakteryzuje się spadkiem masy kostnej, co prowadzi do podatności na złamania. Miejmy nadzieję operacja choć trochę uśmierzy jego cierpienie.

 

Źródło: TheSun, medonet
Źródło zdjęcia: pixabay