przyjemność

Zapanowała moda na dbanie o zdrowie. Wielu Polaków uprawia rozmaite sporty. Szczególnie popularne jest bieganie. Okazuje się jednak, że uprawienie nawet amatorskiego sportu, dla przyjemności i relaksu, może się wiązać ze śmiertelnym ryzykiem. W Nowej Soli w czasie biegu „dla przyjemności” zmarł nagle 42 letni mężczyzna.

W Nowej Soli w województwie lubuskim zmarł tragicznie 42 letni mężczyzna. Jego życia nie udało się uratować mimo podjętej akcji ratowniczej.

 

Według relacji świadków trenujący mężczyzna w pewnej chwili zatrzymał się i nagle osunął na ziemię. Świadek podjął akcję ratowniczą ale mężczyzna nie oddychał. Wezwano pogotowie ratunkowe.

 

ZOBACZ TEŻ: Amerykanie oszukali Polskę! Jeśli nam się nie podoba, to będziemy zwracać MIENIE ŻYDOWSKIE

 

Rzecznik policji w Nowej Soli powiedziała: „– Według wstępnych ustaleń, śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych  Coś w organizmie nie „zagrało”, że tak powiem kolokwialnie. Konkretny, medyczny powód zgonu znamy, ale nie mogę jej państwu ujawnić, bo są jeszcze prowadzone czynności sprawdzające. Powiem tylko, że przyczyna śmierci jest związana ze stanem zdrowia mężczyzny. Nie ma jednak potrzeby wykonywania sekcji zwłok, lekarze i prokurator wykluczyli udział osób trzecich, nie ma też podejrzeń, żeby zdarzyło się coś nadzwyczajnego. Jeśli nagle nie wyniknie nic nadzwyczajnego, sprawa zostanie prawdopodobnie umorzona”.

 

Wiadomo, że mężczyzna leczył się na nadciśnienie. Biegał rekreacyjnie, dla przyjemności i poprawy zdrowia.

 

Zanim rozpoczniesz uprawianie sportu, nawet amatorskiego, zadbaj o wykonanie badań lekarskich. To może uratować Twoje życie!

 

Źródło: festiwalbiegowy.pl

Fot. Pixabay