INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Polska

Czy wiesz, co walka z aborcją ma wspólnego z układami wtryskowymi silników? To się dowiesz…

Kaja Godek, posuwająca się do granic fanatyzmu w żądaniu całkowitego zakazu przerywania ciąży, nawet w wypadku zagrożenia życia kobiet, ma bardzo dobre układy w PiS-ie. Jeszcze zanim stała się czołową aktywistką ruchu antyaborcyjnego dostała dobrze płatną posadę od obejmującego władzę rządu Szydło.

Internauci, którym nic nie umknie, podali, że 17 grudnia 2015 r. Godek została powołana do rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa – Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM. Firma produkuje komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych W dyskusji, jaka wywiązała się w sieci, internauci porównywali karierę Godek do awansów Misiewicza, ulubieńca Macierewicza.

Godek została mianowana do rady nadzorczej PZL-WZM niespełna miesiąc po zaprzysiężeniu rządu Szydło. Wtedy nie istniała jeszcze Fundacja Życie i Rodzina, w której zarządzie zasiada aktywistka.

Ze znanych informacji na temat wykształcenia Godek nie wynika, by miała doświadczenie wystarczające do zasiadania w radzie nadzorczej jakiejkolwiek spółki skarbu państwa. Ale nie ona pierwsza i nie ostatnia.