W Białym Domu i w nowojorskim mieszkaniu małżonkowie Trump nie dzielą wspólnej sypialni. Melania obiecała mężowi, że pozostanie z nim, jak długo będzie sprawował urząd.

– Są dni, w których Melania przechodzi„prawdziwe piekło” – anonimowo ujawniła osoba z otoczenia żony prezydenta – niemal codziennie upokarzają ją ujawniane publicznie kulisy romansu Trumpa z porno-gwiazdką Stormy Daniels oraz, co rusz, wybuchające polemiki, skandale i oskarżeniami związane z przebiegiem jego prezydentury.

– Ona ma dość rozsądku, aby myśleć o rozwodzie z Trumpem – przekazało źródło tygodnika „InTouch Weekly” – nie wyklucza to rozwodu po opuszczeniu przez niego Białego Domu, bez względu na to, czy zostanie z niego usunięty, czy wytrwa do końca kadencji, a może nawet zostanie wybrany na kolejną.

W trudnej dla siebie sytuacji„zdradzanej żony ”Melania wybrała drogę, szanowanej do dzisiaj Jacqueline „Jackie”, małżonki ogarniętego seksualną obsesją prezydenta Johna F. Kennedy’ego zabitego w zamachu w Dallas w 1963 r.  Jak poprzedniczka, chce być postrzegana jako ta, która dużo widzi i jeszcze więcej wie i rozumie, ale umie wybaczać, zachowuje klasę, nie obnosi się publicznie ze smutkiem i problemami; nie daje po sobie poznać, jak destrukcyjnie wpływają na jej życie.

Melania nie spodziewała się wygranej męża. Była to ostatnia rzecz, jaką przewidywała. Nie miała ochoty wejść w światła reflektorów jako Pierwsza Dama Ameryki.