Chiny

Chiny w ukryciu przed światem wybudowały nowy Wielki Mur. Jest to 5000 km tuneli najeżonych groźną bronią.

Od dłuższego czasu stało się jasne, że obecnie trwa wyścig zbrojeń między Chinami a USA. Mówi się o wielkim napięciu między tymi mocarstwami i analitycy wskazują, że niebawem może między nimi dojść do konfrontacji militarnej. Gospodarczo i militarnie Chiny niebawem prześcigną USA stając się największym, globalnym mocarstwem. To odmieni geopolitykę.

Wielki Chiński Mur został wykryty przez amerykański wywiad. Jest to około 5000 km tuneli wyposażonych w ogromne ilości broni jądrowej. Prawdopodobnie tunele mogą pomieścić nawet 3000 pocisków nuklearnych.

 

 

Chińczycy nie kryli się ze swoimi planami i już kilka lat temu pokazywali w swojej telewizji relacje z budowy umocnień. Nikt tego jednak na zachodzie nie potraktował poważnie.

 

 

Ponadto wywiad amerykański twierdzi, że zdecydowana większość instalacji związanych z planowaniem, produkcją i testami broni w Chinach znajduje się właśnie pod ziemią. Bardzo to utrudnia śledzenie chińskich postępów w tej dziedzinie i tak na prawdę nikt nie wie, czym Chiny mogą zaskoczyć USA.

 

 

Źródło: WP.pl

Fot. Pixabay