W weekend program TVP Info “Strefa Starcia” opublikował na swoim Twitterze sondę, która dotyczyła adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Gdy głosowanie dobiegło końca, okazało się, że więcej osób było za niż przeciw. Sonda, zanim rozpoczęła się transmisja programu, zniknęła… pojawiło się za to takie oświadczenie

 

Zobacz też: Wygodne matki? Wiemy dlaczego aż …. kobiet chce skrzywdzić swoje dziecko!

 

By rozwiać wszelkie wątpliwości co do głosowania przeprowadzonego przez „Strefę Starcia”poseł KUKIZ’15 Tomasz Jaskóła  utworzył na Facebooku sondę poruszającą to samo zagadnienie. W głosowaniu wzięło prawie 76 tys. osób.  Na pytanie: Czy uważasz, że osoby homoseksualne powinny mieć możliwość adopcji dzieci? Na TAK było 48 % glosujących, na NIE było 52 %. Wyniki te nie różniły się diametralnie od tych z sondy tvp.

 

No dobrze, posłuchajmy głosu obywateli. Moje zdanie znacie, uważam że w żadnym wypadku nie można pozwalać na formalną…

Gepostet von Tomasz Jaskóła am Sonntag, 17. März 2019

 

Zastanawiające może być, że Jaskóła początkowo mówił, że wynik sondy będzie głosem obywateli. W poście, w którym podsumowuje całe głosowanie mówi już tak: „Wzięło w niej udział prawie 76 tysięcy osób (i kont na FB).”

 

 

Z obu przeprowadzonych sond wynika jednak, że Polacy i w tej kwestii są podzieleni – a nie, tak jak mogłoby się wydawać, wspólnie zajmują jedno stanowisko.

 

Źródło: facebook Tomasz Jaskóła, twitter strefa starcia
Źródło zdjęcia: pixabay