INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

kościół
Aktualności Hot News Polska

Chcą pozbawić KOŚCIÓŁ KATOLICKI w Polsce PRZYWILEJÓW. Wielka akcja OBYWATELSKA

Kościół w Polsce jest państwem w państwie. Specjalne przywileje, specjalne prawa, specjalne środki od państwa. Od lat ugruntował się układ, w którym bez Kościoła rządy nie mogą podjąć ważnych decyzji a budżet jest obciążony utrzymaniem kleru. Polacy postanowili z tym skończyć.

Czy to na prawdę możliwe w obecnej sytuacji politycznej? Czy Kościół Katolicki można traktować normalnie to znaczy tak jak inne wyznania? Czy możliwe jest respektowanie Konstytucji?

 

ZOBACZ TEŻ: KONCENTRACJA sił NATO przy granicy ROSJI. Kolejny kraj wysyła swoją ARMIĘ

 

 

Parafie i pozostałe jednostki organizacyjne Kościołów będą musiały przekazywać administracji skarbowej dane dotyczące wszelkich wpływów, także tych z tzw. tac, chrztów, pogrzebów, ślubów i kolęd.

 

 

Dotacje na rzecz Kościołów będą przyznawane wyłącznie na mocy odpowiednich ustaw. Zlikwidowane zostaną upusty podatkowe od darowizn na rzecz Kościołów. Zlikwidowany będzie też Fundusz Kościelny i możliwość nabywania przez Kościoły ziemi rolnej oraz dóbr w trybie bezprzetargowym i po niższych cenach.

 

 

W całej Polsce od kilkunastu dni wolontariusze zbierają podpisy. Podpisać może każdy obywatel RP. Warto, aby wiedział, gdzie spotka ludzi z listami poparcia dla proponowanej ustawy. Podpisy zbierane są w ok. 30 miastach, a ich liczba rośnie.

 

Więcej informacji » Projekt Świeckie Państwo

 

 

Podpisy można zbierać też samodzielnie na formularzach pobranych ze strony: www.kongresswieckosci.pl

 

Źródło: Facebook

Fot. Pixabay