INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Polska

CBA ZATRZYMAŁO MINISTRA!!! CZY 20 MILIARDÓW TO DOBRA KOŁDRA, ABY PRZYKRYĆ KŁOPOTY RZĄDU PIS?

Jak wiadomo nic tak nie cieszy, jak nieszczęście bliźniego. A jak bliźni był jeszcze wysoko w strukturach władzy, jego upadek musi radować podwójnie. Agenci CBA, działając na zlecenie prokuratury, zatrzymali ministra w rządzie PO-PSL. W tle wielomiliardowe nadużycia. Czy przykryją bieżące afery i zatrzymają lecące sondaże?

CBA zatrzymało Jacka Kapicę, byłego wiceministra finansów w latach 2008-2015. Członek ekipy PO-PSL został przewieziony do Białegostoku. W tamtejszej prokuraturze ma usłyszeć zarzuty. Te sprowadzają się do dwóch słów: afera hazardowa!

Jak wiadomo Skarb Państwa na machinacjach wątpliwych biznesmenów od „jednorękich bandytów” i domniemanym wsparciu politycznym, poniósł wielomiliardowe straty. A ponieważ straty są faktem, to też trudno wierzyć, że polityczny parasol ochronny był fikcją. Można wnosić, że był bardzo realny i swoje kosztował…

I chciałoby się wierzyć w całkowity przypadek, że akurat dziś Jacek Kapica został zatrzymany. Abstrahując od meritum, afery trzeba rozliczać, winnych karać – to rodzi się pytanie, na ile na decyzję o zatrzymaniu członka byłego rządu, miały wpływ ostatnie wydarzenia z udziałem funkcjonariuszy partii rządzącej? Afera z nagrodami – lecące w dół sondaże. A przecież to jeszcze nie wyczerpuje skali zjawiska. Dalej niezałatwione sądy, ustawa IPN, odprawy w spółkach Skarbu Państwa…Kula się toczy i nabiera rozpędu. Ktoś podjął decyzję. Zamknąć Kapicę! To i zamknęli.

Mikołaj Albert Kornacki