rząd

Rząd PiS obiecał tak wiele, tak wielu, że musi rozpaczliwie poszukiwać środków w kieszeniach Polaków. Tak się zawsze kończą socjalne dyrdymały. Jedną ręką dostajesz 500+ na krowę ale druga zabiera Ci to co masz na chleb. Co w takim razie podrożeje i o ile?

Jak wiadomo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. Rząd dysponuje pieniędzmi, które w drodze społecznej umowy zgodziliśmy się mu powierzyć. Oddajemy nasze pieniądze pod opiekę władzy, aby ona mądrze nimi gospodarowała dla naszego dobra. PiSowi ta zasada całkiem się pokręciła i korzysta z nie swoich pieniędzy po to, aby kupować głosy wyborców.

 

ZOBACZ TEŻ: NAJNOWSZY SONDAŻ: TAKICH wyników nikt się nie spodziewał. Wynik PiS SZOKUJE

 

PiS będzie chciał podwyższyć akcyzę na alkohol i wyroby tytoniowe w 2020 r. o 3 proc. Informuje o tym Wieloletni Plan Finansowy Państwa. Ma to zapewnić wpływy do budżetu rzędu 1,1 mld zł.

 

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego mężczyźni ZDRADZAJĄ? Poznaj 5 POWODÓW

 

Ministerstwo Finansów  będzie chciało w Polsce od 2020 r. podwyższyć akcyzę. Celem rządu jest „indeksacja stawki podatku akcyzowego o 3 proc. na wyroby akcyzowe będące używkami, tj. alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, wyroby nowatorskie”.

 

Ministerstwo tłumaczy, że  „- Wskaźnik wzrostu stawki o 3 proc. wynika ze wzrostu inflacji od ostatniej zmiany”.

 

Być może. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że rząd rozpaczliwie grzebie w naszych kieszeniach, bo nie weźmie z powietrza pieniędzy na swoje wszystkie „piątki”.

 

Źródło: Bussines Insider

Fot. Pixabay